woensdag 17 september 2025

FDC 34 en meer happy scraps

Fulldeckchallenge 34: happy scraps. Eigenlijk wist ik niet zo goed wat hier mee bedoeld werd. Ik kijk graag de filmpjes van Shanouki Art en ben best wel onder de indruk wat ze maakt. Zo ook bij deze uitdaging. In een bak deed ze reepjes papier en daar deed van alles bij in: inkt, verf, bister, vlokjes enz. Ze spoot het wat nat, dan liep het uit, roerde het door en droogde daarna de reepjes. Zo gaaf! Ik wilde dat ook wel proberen. In een bak deed ik allemaal papiertjes. Muzieknoten papier van week 33 en begon met kleuren. Ik gebruikte 2 kleuren ecoline, bister, water metallic inkt en witte verf. Ik droogde dit met de heattool en beplakte de speelkaart met reepjes papier. Daarop kwamen de hartjes, het vaste item, met structuurpasta. Daarop kwam een vlinder op koperkleurig garen. De rand bewerkte ik met een aquarelpotlood, dat had ik haar ook zien doen. Dit alles kwam op een rolodexkaartje waarop papier zat uit een Flow. Achteraf had ik nog wel een tekst bij kunnen doen, maar zo is het ook wel goed.
Er waren nog veel reepjes over en die plakte ik op een oplegkaartje. De randjes scheurde ik, want ik vond het geheel zo netjes. Er kwamen wat achtergrond stempels op, en een bloem van AS gestempeld op een oud fotoblad. Die knipte ik uit. Ik heb heel erg zitten hannesen wat nou het mooiste was: direct op de reepjes, roze papier, maar het werd deze. Dit alles kwam op een roze oplegkaart en een witte  basiskaart. Gefeliciteerd gemat op hard roze papier en tenslotte wat glitters.
Voor dit kaartje wilde ik de reepjes niet zo netjes plakken. De randen wel recht gehouden en bewerkt met een zwart aqurelpotlood. Deze stempel is ook van AS en die stempelde ik ook op oud papier uit een foto album. Wat achtergrond stempels rechtstreeks gestempeld. De tekst had ik nog liggen en ik vind zelf dat het er heel goed bij past. Helemaal in combinatie met de dame. Een stempel om vaker te gebruiken. 
Challenges:
Ook deze achtergrond mocht van mij niet zo netjes worden. Daarbij scheurde ik de randjes en bewerkte ze. De stempel heb ik nu op roze scheppapier  gestempeld, uitgeknipt en op de achtergrond geplakt. Deze kreeg een plekje in mijn junkjournaal welke ik van Alma kreeg. 
Ik werd echt happy om hier mee bezig te zijn, verrassend hoe het kleuren van de reepjes uitpakte en zeker voor herhaling vatbaar.
Straks weer lekker sporten en kijken wat de dag ons gaat brengen.
Groet, Nelleke 

 

dinsdag 16 september 2025

Herenkaart

Voor een jarige oom maakte ik deze kaart. Het papier is echt mannen-papier, al vond ik het wel een beetje moeilijk om er een mooi geheel van te maken, het papier is vrij druk van zich zelf.                                    Het is van Paper Favourites, Busy Guy. Het komt uit Denemarken, maar ik kocht het 2e hands in Nederland. Een leuk weetje. 
Bij het bruin blauw gebruikt voor de tekst en het flesje apart uitgeknipt en opgeplakt. Ook de leeftijd is in het blauw. 
Het spreekt verder voor zich. Mijn oom waardeerde het ten zeerste. Begin januari overleed hij, hij was mijn laatste oom, ik heb nu nog 5 tantes, die tussen de 85 en 91 zijn. Met 2 van hen speel ik dagelijks nog Wordfeud en ik heb daar geduchte tegenstanders aan.
Challenges; 
Maak er weer een mooie dag van, weer of geen weer.
Groet, Nelleke

maandag 15 september 2025

Great job

Ook vandaag weer een kaart uit concepten. 
Toe Lieke 2 jaar geleden een nieuwe baan kreeg na haar studie, moest daar wel een fles wijn met kaartje naar toe. Een traditie die we doen als 1 van onze kinderen een nieuwe baan krijgt.
Het kaartje is een verwijzing naar haar werk. Ze heeft een baan als beeldend vaktherapeut bij een GGZ instelling. Daar is ze vaak creatief bezig, maar voert ook vele gesprekken met haar cliĆ«nten, waarbij ze soms figuurlijk doorzagen. De basis is van haar zelf, 1 van haar vele achtergrondjes. Daarbij de figuurlijke bank met zaag. Dit alles gemat op zwart papier en op een label geplakt. 
Ik geniet van de kleuren, daar kon ik gisteren mijn hart aan ophalen. Het was gezellig op de markt. Niet heel erg druk aar liep goed door, en veel originele kraampjes gezien.
Challenges;
Een overzicht van onze kraam. De vaas met fel gekleurde bloemen zijn bijna allemaal verkocht.
Het weer was goed, soms was het onder de bomen wat fris. Leuk om toch wel veel bekenden tegen te komen omdat het in de gemeente Voorst was, waar ik zo’n 7,5 km vanaf woon. 
Een fijn dag vandaag en tot een volgende kaart.
Groet, Nelleke 


zondag 14 september 2025

Spelbinders stans

Een poosje geleden zag ik deze kaart voorbij komen op facebook. De maakster is onbekend voor mij, ik denk buiten Nederland. Ik vond dat uitgestanste deel zo mooi en dacht: volgens mij heb ik dit soort stansen ook, het zijn de wat oudere stansen van Spelbinders. Ik vond ze inderdaad en gebruikte die met 3 uitgestanste bloemen/motieven.
Als je de stans gebruikt, stanst je alleen de bloemen uit. Het model maakte ik met een Slimline stans dit matte ik enkele keren op zwart, kraft en gebroken wit. Achter de figuren kwam parelmoer kraft papier. 
Op de figuren kwamen 3 bloemen wit, kraft, zwart en rood hart met daaronder koperkleurig garen. Tot slot wat zwarte steentjes en tekst.
Het was leuk om door zo’n kaart uitgedaagd te worden. Ik heb nog meer van die (gekregen) stansen en moet die ook maar eens gebruiken.
Challenges:
Vandaag sta ik weer met de spulletjes van de kadoowinkel op een markt in Voorst. Zal het er nu uitziet wordt het weer goed vandaag. Gisteren hadden we een feestje bij de nieuwe buren en we kregen toch een onweersbui over ons heen. Er viel even heel veel regen, maar wij zaten gezellig onder dak.\
Groet, Nelleke 

zaterdag 13 september 2025

Here comes the sun

 

Week 32 van FDC, het thema is: songtekst. Een leuk thema vind ik zelf.                                                Muziek is emotie, kan je raken. Soms wil je het heel hard horen, heel heel hard. Maar soms ook zachtjes, lekker op de achtergrond. Bij de songtekst dacht ik eigenlijk aan het lied van de Beatles: Here comes the sun. Als ik dat lied hoor, word ik blij en al helemaal als dan ook de zon nog schijnt. Ik hou van de zon, de wereld lijkt dan zo anders. Al zit ik er niet graag in, vooral als het warm is.                                               Op het rolodex kaartje zit oud bruinig papier. Op de kaart zit een muziekvelletje van Pronty, welke ik in zijn geheel gebruikt heb. Links boven zie je een stukje van de kaart. De randjes allemaal bewerkt. Op het velletje papier kwam : een muzieknoot, tekst, de zon en kleine muziekstempeltjes. Die maakte ik zelf door uit foam mini muziekletters te stansen en die te gebruiken als stempel. Ook nog een stempeltje van de zon gebruikt. Verder: muzieksleutel, hartje, spetters en tekst. Het was weer leuk om hier aan te werken. 

Een fijne dag vandaag. Groet, Nelleke 

vrijdag 12 september 2025

Opkikkertjes en Crochet Day.

2 opkikkerkaartjes vandaag. De basis heb ik in de vakantie gemaakt en komt uit de Flow. Ik maakte er ook gelijk een bijpassende enveloppe bij. 
Thuis zocht ik wat er op kon, ik kon natuurlijk ook een kikkerstans gebruiken, maar koos voor deze plaatjes. Links kwam nog een appel op de kaart, die is van MD. De sketch is van Cheerful, maar die is al afgelopen.
Challenges:
Hier een iets andere kaart in dezelfde kleuren, het plaatje en het geel is anders, wat feller van kleur. Ook hier kwam er een appel bij. 
Beide kaarten zijn al de deur uit, de afgelopen tijd heel wat beterschapskaarten verstuurd. Dat heb je soms.
Op het blog van de breimeisjes las ik dat vandaag, 12 september het Crochet Day is.
Ik hoop vandaag ook nog even te kunnen haken. Want dat doe ik ook graag.
Maar ik vind het ook leuk om juist vandaag een kussen te laten zien die ik voor Tara, onze kleindochter gehaakt heb. Ik kreeg 3 bollen garen van haar of oma een kussen kon haken. Natuurlijk kon ze dat.
Zondag kreeg ze hem en ze was er blij mee. Helemaal goed zei ze.  Er is nog garen over daar wilde ik eerst een rond kussen van maken, maar dat werd het niet en nu begonnen aan wat anders.
Maak er weer een mooie dag van. Hugo zou een nachtje komen, want zijn ouders hadden een bruiloft. Gisteravond belde mijn zoon dat de bruiloft afgelast is: de bruidegom was gevallen en had beide onderarmen gebroken. Hoeveel pech kun je hebben.
Dus pas op, een ongeluk zit in een klein hoekje.
Groet, Nelleke 




donderdag 11 september 2025

Uitdaging Crealadies

2 kaarten met veel foto’s vandaag. Vorige week tijdens de kletseldate maakten we kaarten uit het pakket welke ik van Claudia gekregen had. GerJanne had een mooie stans van SL, welke hier heel geschikt voor was. Hier konden veel plaatjes en labeltjes op. 
Hier zie je de voorkant. Deze werd met effen papier beplakt en daarop kwam een frame en een mooi plaatje van een poinsettia. 
Als je de kaart opent zie je dit. Eerst alles beplakt met effen papier en het vrolijke ruitje. Daarin werden allemaal verschillende labels gestopt.
Hier zie je de kaart nog plat liggen. Wat een leuke plaatjes zijn dit he? Al ben ik niet echt een kerstmantype, deze zijn echt wel leuk.
Challenges:
https://merrylittlechristmaschallenge.blogspot.com/: alles mag
Er was een groot vel met een prachtige afbeelding, met kerstman en schattige elfjes, maar wat maak je daarvan? Ik sneed er een stuk van 19 cm af en plakte dit in vieren op kraft karton van 30 cm breed. Hier hoeft eigenlijk niets meer bij, ik gebruikte wat steentjes en de tekst die ik van Emily had gekregen.  
Hie zie je de kaart helemaal open. Wat een gezelligheid en bedrijvigheid is er te zien.
Dicht ziet deze er zo uit. Op voor en achterkant kwam een strook van de bovenkant van het vel papier. Daaromheen maakte ik een band met een plaatje en wat kleine diamond painting steentjes van Angelique.
Kijken jullie wat Angelique en GerJanne gemaakt hebben? 
Groet, Nelleke 


 



woensdag 10 september 2025

Regenboog en ijsvogel

Vandaag weer 2 kaartjes van de FDC. Week 31 en week 32. 
Voor week 31 is het thema regenboog. 
De regenboog is een mooi natuurverschijnsel. Toen we begin augustus op de camping waren zag Wim hem links en ik zag hem rechts.  We zagen een hele regenboog en die zie je niet zo vaak. Echt bijzonder net alsof je eronder zit. Dat heb ik zo ook een beetje willen verwoorden op dit kaartje. Het achtergrondje kwam ik tegen toen Lieke de boel opruimde. 
In coronatijd kregen we een kaartje van Thomas met een tekst van een lied van Sela. Deze heb ik voor dit kaartje gebruikt en was in mijn gedachten met dat lied toen ik hier mee bezig was.
Heel speciaal al vind ik de kleuren wel wat zoet.
Voor week 32 is het thema: bird, een leuk thema. Toen ik de uitdaging zag moest ik gelijk aan mijn ijsvogelstempel denken die ik sinds kort heb. Deze heb ik gekleurd met soft color pastel potloden.  Daar heb ik Flow papiertjes bijgezocht en gescheurd naast een liniaal. Het hart en en tekst zitten in 1 stempel. ( perfect plaatje) De ijsvogel verhoogd opgeplakt. 
Het is waar: de ijsvogel is een prachtige vogel die ik 1x heb gezien. Ik gebruikte wat steentjes van week 31 en kleine achtergrond stempeltjes. Dit alles kwam op een rolodex kaartje welke ik beplakt heb met gescheurd scheppapier. Ook hier op de achtergrond wat stempels en witte inkt. Dat valt wat weg in het papier maar is prima zo.
Het maken van de kaartjes heeft even stil gelegen, maar binnenkort pak ik het weer op. Gisteren een heerlijke dag gehad ondanks de regen.
Een mooie dag vandaag, niet zo veel freubelen, maar  buiten werken na het sporten.
Groet, Nelleke 


 

dinsdag 9 september 2025

Thanks

Vorige maand won ik bij Claudia haar verjaardagscadeau. Een prachtig kerstpakket met allerlei labeltjes en teksten erbij. Toch maakte ik uit het kerstpakket een kaartje voor haar. Het groene gestippelde papier is er heel geschikt voor en dit combineerde ik het verschillende kleuren groen. Het plaatje is meende ik van Janneke Brinkman en de test komt ook uit het pakket.
Challenges:
https://girlzcreativefunartofscrap.blogspot.com/: alles mag, gebruik designpapier
Het beloofd een regendag te worden. Geen probleem, ik weet wel waar ik eerst naar toe ga.
Een weer een fijne dag.
Groet, Nelleke 

zondag 7 september 2025

Gastdesigner Cheerful

Omdat ik 1 van de winnaars was bij Cheerful Sketches, ben ik deze maand gastdesigner. Ik kreeg een mooie digi en sketch opgestuurd, en ging hier mee aan de slag. Het kleuren lukte vrij goed. Het papier erbij zoeken ging ook goed deze keer. Soms zoek ik het van te voren al bij elkaar, maar dat nu niet gedaan. Het is een allergaartje  van verschillende papiersoorten bij elkaar geworden. Zwemspulletjes van MD erbij gevonden en het kaartje was al snel klaar. Soms zit het tegen, maar dit keer zat het heel erg mee.

Een fijne dag vandaag, wij gaan de vandaag de verjaardag van onze kleindochter vieren. 
Groet, Nelleke 

zaterdag 6 september 2025

Een kleinzoon

 

Vandaag weer een kaart uit concepten die er al zo’n 3 jaar in staat. De jongeman in kwestie is inmiddels een peuter van bijna drie jaar geworden.   Voor zijn grootouders maakte ik deze kaart. Eenvoudig en vrolijke kleuren. Ik denk vast gemaakt na een sketch. Met daarop een slab en kinderwagen, speld en speentje. Er valt verder niet veel over te vertellen.
Gisteravond hebben wij met de woning van Thomas de laatste dag van de vierdaagse meegelopen. Op het terrein was een route van 2,5 km uitgezet en we werden na afloop warm onthaald met een medaille, drinken en ijs. Ik zou woensdag ook meelopen, maar die avond was afgelast ivm het weer.  Uiteindelijk liepen ze 2 dagen, maakte niet uit hoevaak je meedeed, als je maar meedeed.  Wat was het gezellig om dat allemaal te zien. 
Een leuk initiatief.
Vanmiddag halen wij hem op voor een nachtje thuis. Zondag hebben we een verjaardag en zouden we hem al ophalen.  In zijn woning is enorm personeelstekort door veel (langdurige) ziekte en 2 die met vakantie zijn. Er is nog 1 vaste medewerker en helpster over…… De dienst voor morgenavond is nog niet ingevuld. Hoe dit verder moet? Waarschijnlijk springen ouders in en er gaan bewoners naar huis. Zo erg  heb ik mij hele leven nog niet meegemaakt.
Een van de bewoners zei: ik ga niet naar huis hoor, ze zorgen maar dat er iemand kom, ik woon hier niet voor niets. Ik zei dat is heel vaak gedacht had hoe iets toch zou moeten. Maar dat er altijd een oplossing komt. En daar houden we het maar bij. Wij gaan er een gezellig weekeind van maken. 
Groetjes, Nelleke 

vrijdag 5 september 2025

Hugo is jarig

Vandaag begint weer een nieuwe uitdaging van de Egel. We willen deze keer een andere vorm kaart zien, geen rechthoekig of vierkant. Een leuke en geen moeilijke uitdaging.  
Afgelopen maandag was kleinzoon Hugo jarig. Hij vierde dit afgelopen zaterdag en deze kaart maakte ik voor hem, samen met een vlaggetje voor aan zijn vlaggenlijn. Hugo is gek op tractors  en dan vooral de John Deere. Dus de tractor moest natuurlijk groen worden.
De tractor is een omtrekmal van Dutch Dobadoo. Dat deed ik met kraft en daarna beplakte ik de tractor met groen, geel en zwart. Zijn naam en leeftijd in het vrolijke rood. Ik gebruikte een popje van Kims Buddy van MD. Die zijn heel leuk, je kun je allerlei kleren aantrekken.  Ik maakte  er een stoere cowboy van.  Een reepje gras achter de tractor en ook ervoor met gele bloemetjes. Dit alles kwam op een groot, stevig en zwart ovaal. Die vouwde ik iets over de helft dubbel. De voorkant heb ik met beige papier geplakt. Achter de kaart kwam een steun. De tractor los van de kant gezet met reepjes mica. Ook de cowboy staat los op de kaart, met een stevig papier achter hem om hem te laten staan. Ik denk niet dat je de kaart dubbel kunt vouwen. Hem maar ingepakt in cellofaan papier. 
Het is niet zo goed te zien hoe ik dat gedaan heb, je kunt wel zien dat ze van de kant staan.
We vinden het leuk als jullie ook een creatie laat zien met deze leuke uitdaging.
Challenges:
https://do-allkreatives.blogspot.com/p/gewinner-top-3.html: alles mag, optie niet rechthoekig of vierkant.
https://alessandrasangels.blogspot.com/: alles mag
https://creativecraftinguncles.blogspot.com/: alles mag
Een fijne dag vandaag. Hier zit een blij en tevreden mens omdat het in en rondom huis weer een beetje normaal gaat worden! Groet, Nelleke 

donderdag 4 september 2025

Uitdaging met GerJanne en Angelique

Zoals jullie weten hadden Angelique, GerJanne en ik afgelopen maandag een kletseldate. We gingen onder andere kaarten maken uit een pakket welke ik won van Claudia verjaardags candy. Ik kreeg een blok kerstpapier met allemaal labeltjes, plaatjes ed erbij. ( zie hieronder) We wilden  een apart soort kaart maken, waar we veel op kwijt konden. We maakten verschillende modellen kaarten. Gebruikten ook ander papier, maar voor dit model kaart gebruikten we papier uit het gekregen pakket. 

We gebruikte de smalle stans van Sl, vouwen de rand naar voren. Eerst werd deze met designpapier beplakt. De rand werd naar voren geklapt en aan 2 uiteinden vastgeplak. Later zocht ik uit de tags, plaatjes en labels deze plaatjes. Op de rand stempelde ik een tekst van het gekregen stempelset, en stempelde er ook nog wat takjes op. Een lintje door de tag. Zo zet je de kaart neer, verder niets meer beplakt.

Hier zie je de kaart liggend, ik vouw hem om te versturen dubbel. 
Het mooie pakket welke ik gewonnen had. Daar kunnen nog heel wat kaartjes uitgemaakt worden. Wij hebben maandag ons best gedaan om een begin te maken.
Challenges:
Kijken jullie ook wat Angelique en GerJanne gemaakt hebben?
Ik ga vandaag weer naar boven. De vliering is klaar en de zolders van de 2e verdieping is Wim ook goed opgeschoten. Dus ik kan verder en de kerstspullen daar weer neerzetten en kamers opruimen en schoonmaken. 
Zo blij mee! 
Groetjes, Nelleke 
 

dinsdag 2 september 2025

Restjes van Maja design

Van het vel mooie papier van Maja Design was nog wat over en daar maakte ik nog 2 kaarten mee.
Ik vond 2 leuke bijpassend plaatjes en daarmee maakte ik deze kaart. En vlinder, glitter en tekst om het af te maken. De basiskaart is kraft.
Challenges:
Op een roze oplegvel plakte ik nog restanten reepjes. Daarop kwam een bloem en 2 kleine vlindertjes.
De tekst zat in het papier verwerkt. Ik heb het opgezocht, memento vivere betekend herinnering levend. 
De kletseldate was gezellig. Helaas moest Emily afhaken, maar een volgende keer komt ze weer graag.
We hadden een productieve dag en onze resultaten laten we de komende tijd zeker zien.
Groetjes, Nelleke 

zondag 31 augustus 2025

Uitdaging GerJanne kletseldate

Tijdens onze kletseldate in juli maakten GerJanne en ik dit model kaart. GerJanne vertelde dat dit de uitdaging met Henriet was, en zo maakten we allebei dit model kaart met het zwevende paneeltje, omdat het leuk is om een apart model kaart te maken. 
Voor deze kaart gebruikte ik het scrappapier van Maja design. Het papier is zo mooi van zichzelf daar hoeft niet zoveel meer op. Er kwam alleen een vlinder en wat glitters op. Dit is de voorkant. 
Als je de kaart opent zie je dit, het paneeltje en de zijkanten. Het papier loopt helemaal door in patroon, al zie je dat op de foto niet zo goed. Ook hier heb ik alleen maar de verticale happy birthday stans gebruikt en wat glitters.
Challenges:
Voor het kerstkaart gebruikte ik papier uit een kerstblok van de Action. Ik had weer een patroon wat helemaal doorliep, echter na het plakken, had ik de kaart weggelegd om te drogen, en toen bleek dat de kaart scheef was gaan zitten. Dat paneeltje ging eraf. Toen ging het aan de andere kant ook mis met het paneeltje dus die ging er ook af, op de achterkant plakte ik het roze papier met de kerstboompjes welke je ziet als je de kaart sluit. Voor de voorkant gebruikte ik een kleine cirkelstans met tekst en kleine poinsettia. 
Zo ziet de kaart er gesloten uit. 
Als je de kaart opent dan zie je dit. Ook prima hoor, het was echt een kaart met hindernissen.
Een leuk model die je zeker vaker kunt maken en zo leuk is door het zwevende paneeltje welke je steeds kunt veranderen.
Challenges:
Een gezellige zondag vandaag.
Groet, Nelleke 


 

zaterdag 30 augustus 2025

Vintage

Vandaag 2 kaartjes die al heel lang in concepten staan: al 3,5 jaar. Waarom weet ik eigenlijk niet, blijven staan denk ik. 
De eerste is een stapeling met vintage papier welke ik kreeg van een lieve blogster die mij toe een heel pakket stuurde.  Een rand en kant links en boven aan een bloemenrandje.
Het papier is van zichzelf al zo mooi, daar hoeft verder niet zoveel bij. 
Ook aan deze kaart niet zoveel gedaan, alleen een tekst en een paar vlinders, en bovenaan een kantrand. 
De kaarten hebben inmiddels allang hun weg gevonden.
Ik wil jullie hartelijk bedanken voor alle leuke, lieve reacties en tips op mijn haakwerkjes van gisteren. 
Ik ga zeker  wat met die tips doen.
Wij stappen straks in de auto om Thomas op te halen om naar de verjaardag van Hugo te gaan. Maandag wordt hij 4 en dan gaat dan zijn eerste dag naar school. De school waar zijn vader ook naar toe ging 38 jaar geleden. Stiekem vind ik dat wel extra leuk. Een cadeautje was niet zo moeilijk voor hem, want als je naar school gaat heb je wel een broodtrommel en drinkbeker nodig. En als je dan Paw Patrol heel leuk vind, zal dit vast wel in de smaak vallen. En natuurlijk liggen zijn kaart en vlaggetje al klaar om mee te nemen. 
Een fijne dag vandaag. Groet, Nelleke 


 

vrijdag 29 augustus 2025

Haakwerkjes voor mijn zussen en moeder

Weer lekker veel foto’s vandaag.
Na het overlijden van mijn ouders 6 jaar geleden, kwamen er heel veel handwerkspullen van mijn moeder tevoorschijn. Ook stond er al die tijd een doos met borduurwol, strengen en draden, allemaal van echte wol.
Voor mijn zussen haakte ik een vlaggenlijn van als die strengetjes wol.
Je hebt dan een moment dat je denkt wat zou ik dat graag aan haar willen vertellen wat ik allemaal met haar garen heb gedaan. 
Ik dacht misschien kan ik wel een bloem haken voor op het graf, maar hoe blijft de bloem dan staan?
Na wat denkwerk en een beetje scharrelen kwam ik 2 zwarte plastic afsluitdopjes met een gat tegen en een setje oude breinaalden. Breinaalden, echt iets voor haar, want wat heeft ze veel gebreid in haar leven.
De 2 bloemen haken was zo klaar en alles schoof ik op de breinaald. Een metalen plaatje onder het breiwerk en Wim maakte het vast door er een heel dun ijzerdraadje om de naald te draaien.
Maandag hebben mijn zussen dit op het graf gezet.
Ik ben heel benieuwd hoe lang ze meegaan, ik wil ze zelf ook maken en buiten zetten, dan heb ik enig idee.
Voor ons vieren haakte ik elk een vlaggenlijn. Ik begon in Mei enthousiast, had al heel wat vlaggetjes klaar maar ik liep een beetje vast. De wol was in verschillende diktes, voor sommige vlaggetjes net iets te weinig, kortom het bleef liggen. Tot er in augustus de afspraak voor maandag gemaakt werd.
Ik wilde ze dan klaar hebben voor mijn zus naar Engeland zou gaan. Ik ben begonnen van alle afgemaakte vlaggetjes de draden te verwerken, het waren er honderden.
Maandag mocht iedereen een pakje kiezen.
Zus 2 koos deze in de roze en blauw tinten. Het waren helemaal haar kleuren.
Zus 4 pakte dit pakje en dat paste bij haar omdat ze een groen type is, ze is altijd veel buiten bezig.
Zus 3 kreeg deze slinger. De vlaggetjes zijn iets kleiner omdat de wol wat dunner was, de lijn is ook wat fijner. Ze was blij met de fleurige lijn. 
Voor mij bleef deze over. De vlaggetjes omgehaakt met een andere  kleur garen omdat de wol opwas. Het herinnert mij eraan dat ik ik heel veel werk aan heb gehad om alles een beetje bij elkaar te laten passen. Soms haalde ik het randje weer uit omdat ik een andere kleur er mooier bij vond passen. 
En vergeet al die draadjes niet: een mooi klusje buiten aan de pick-nick tafel.
Van de aller, allerlaatste garen kon ik nog 2 kleine slingers maken. Hier moest ik nog een extra toer er om heen haken. En dan al die draadjes, soms wel 14 aan 1 vlaggetje.
Dit zijn weer wat grotere vlaggetjes, op dezelfde manier gemaakt. Totaal heb ik 93 vlaggetjes gehaakt. 
Dat zou mijn moeder eens moeten weten.
Een flinke klus, blij met het resultaat, wat je met restjes wol nog allemaal kan doen.
Nu weer andere dingen maken al heb ik al de eerste vlaggetjes klaar, nu van onregelmatig katoen.
Het heeft de tijd, er liggo nog sokken die ik af wil breien.
Dank je wel dat je alles wilde bekijken en lezen.
Groet, Nelleke 

 

donderdag 28 augustus 2025

Klein maar fijn

Bij 52 weeks to Christmas kwamen leuke zeshoekige kaarten tevoorschijn. Ik had een idee maar die zag ik al vaker. Tot ik in een oud tijdschrift van allemaal doosjes dit zeshoekige doosje tegenkwam.
Patroon overgenomen en deze doosjes gemaakt. Het was eerst wat goochelen hoe dit zo netjes mogelijk te doen, zonder potloodstrepen, want die moet je uitgummen. 
Ik maakte 2 doosjes, het papier is van MD. De kleine poinsttia is van Ali. Dit alles maakte ik dicht met een organza strik. 
Hier vanuit een andere hoek de foto genomen. Ze zijn echt wel klein: er paste 1 rond chocolaatje in. 
Op de achterkant  gebruikte ik een tekst van Nobody Else en wat kleine sterren.
Ik twijfel of ik ze nog ga maken voor mijn verkoophuisje, of het leuke weggevertjes zijn die mensen gaan kopen. 
Challenges:
https://abcchristmaschallenge.blogspot.com/: pastel
Een fijne dag verder.
Groetjes, Nelleke 

 

woensdag 27 augustus 2025

Kleurenkaarteam: grijsblauw en kraft

Het was gezellig met mijn zussen. Ik had voor mijn zussen een vlaggenlijn gehaakt van allemaal restanten borduurwol van mijn moeder. Die laat ik een andere keer zien. Daarbij maakte ik voor alledrie een kaartje wat er bij hoorde. Dat bedacht ik vorige week, en dat ik een kaart voor het KKT wilde maken. Prima om dit met elkaar te combineren. Zoals vaker loopt dat wel eens wat uit de hand: ik legde materiaal klaar en papier, en voor ik het wist had ik 6 basiskaarten klaar.
Ondertussen zocht ik er wat dingen bij en gistermorgen alle 6 kaarten afgemaakt. 
De basis is grijsblauw papier van basiskaarten van de Action. (Die heeft ze liggen bij het inpakpapier, 30 stuks voor 1,74 in allerlei kleuren) 
Daarop kwam gebloemd papier ook van de Action. Ik vond ribbelkarton en bloemen van JOY. Jaren geleden gekregen en nog nooit gebruikt. 2 soorten kraft voor een kader voor de tekst die ik voor mijn verjaardag kreeg.
Een vlinder van Spelbinders en slinger van Joy. Door het gat kwam verschillende soorten lint, kant en dunne jeans. En dit vastgezet met een stuk touw.
Het voordeel van een serie is, dat als je er eentje maakt de volgende veel sneller gaan. Bij deze gebruikte ik een cirkel voor de tekst en een andere vlinder. 
Bij deze hetzelfde verhaal. De bloemen hadden best wel lang geleden, en er vielen al stukjes jute uit, maar door er 2 te gebruiken kon ik dat wat verdoezelen.
Deze binnenkant voor de tekst lag er al, die was te smal voor de tekst, maar voor deze tekst prima. 
Hier 2 bloemen gemaakt, met daarin een hart van de bloem van Spelbinders.
Dit papier komt uit een ander blok van de Action. Daarop kwam de typemachine die al klaar lag met een algemene tekst. Wel op dezelfde manier gemaakt. 
Dit mooie papier zat ook in het blok van de action waar ik de eerste kaarten mee maakte. Te mooi om daar wat mee te doen. Daarom alleen een tekst, steentjes en vlinder gebruikt. 
Ik hoop dat ik jullie niet heb verveeld met deze rits kaarten. Ik vond de kleuren super al is het lastig om te interpreteren wat is nou echt grijsblauw? Daar kun je heel veel kanten mee op.
Een fijne dag, ik trek mijn oude kleren aan en ga buiten aan de slag. Opruimen, want de rietdekker heeft zojuist het laatste werk aan het dak gedaan! 
Groet, Nelleke