donderdag 8 januari 2026

Hout op de kerstkaart


Het hele jaar door probeer ik ongeveer 2 kerstkaarten  per week te plaatsen. Inmiddels ligt er al weer een stapeltje klaar en laat ik er elke keer wat van zien, of maak ik wat nieuwe kaartjes.
Dit kaartje is vers van de pers. De uitdaging van 52 weeks to Christmas vind ik erg leuk en daar doe ik graag aan mee.
De uitdaging is om iets van hout op je kaart te maken. Nu had ik nog een houten kerstboom liggen en die mocht op de kaart. Eerst bewerkte ik de kerstboom met wat gesso, door hier heel dun met de vinger wat gesso op te smeren. Daarna bewerkte ik de randjes heel lichtjes met distress.
Ik vond dit mooie designpapier van MD, dit matte ik op grijs en plakte ik op een zacht beige basiskaart.
Basiskaarten zijn moeilijk verkrijgbaar bij de Action of Wibra, daarom mijn besluit om ook veel ander papier hiervoor te gebruiken, want in mijn voorraad bak zit ook veel ander gekleurde kaarten, en zo komen deze ook aan de beurt.
Een mooie ster op de boom, tekst eronder en wat sterren op de kaart.
https://52cct.blogspot.com/: 1e sketch van 2026
Eind vorige maand liet ik de eerste kaarten zien die ik maakte voor de uitdaging met Aartje. Deze heb ik van de week afgemaakt, de basis was al klaar. Die maakte ik van zwart en dieprood papier. En designpapier uit het pakket van Aartje. Dat rode papier was een papiermap die we nooit gebruikt hadden en de kleuren zijn zo mooi dat het jammer is om er niets mee te doen. Het is ook veel mooier om achterop stevig papier te maken, daar gebruikte ik het karton waar de magneetvelden opzitten. Ook dit wordt dus weer gebruikt. Ik maakte in de serie kaarten voor verschillende gelegenheden en deze kaart werd een kerstkaart.  Ik vond 3 schattige kleine Snoesjes en deze knipte ik uit. Ze kregen alledrie een plekje op de kaart. Verder een tekst en sterren en meer heb ik er niet aangedaan. En een standaard zodat de kaart kan staan.
En zijn jullie al ingesneeuwd? Hier is best een pak gevallen, en het is prachtig al die sneeuwduinen te zien. De sport heb ik afgezegd en lekker thuisgebleven.
Vanmiddag moet ik wel op pad, maar dat gaat vast wel lukken. Al is de weg hier spekglad omdat er niet gestrooid wordt.
Groet, Nelleke 
 


18 opmerkingen:

martina's kaartjes zei

deze is erg leuk geworden ! mooi kaartje
grtjs, martina DT 52 WTC

Creaellenknutselsite zei

wat een mooie kaartjes met de leuke details, de snoesjes blijven toch wel erg leuk hè
groetjes Ellen

Elle-Jeanne zei

Leuke kerstkaart Nelleke.
Groetjes Elle-Jeanne

Angélique zei

Heel mooie kaarten allebei. De eerste heeft een prachtige ijskristal en een stoere boom. De tweede laat heel leuke Snoesjes zien die je heel mooi uitgeknipt hebt. Het rode papier is idd mooi van kleur.

bolletjelucky.blogspot.com zei

Twee hele mooie kerstkaarten Nelleke, de eerste heeft een echt rustieke uitstraling vind ik. Mooi zoals je de boom bewerkt hebt.
De tweede met Snoesjes heeft echt een feestelijke uitstraling door het mooie rood.
Dank je wel voor je deelname aan de challenge bij 52 WTC en voorzichtig buiten!
Lieve groetjes Miranda dt 52 WTC

Ellen zei

Wat zijn ze beide mooi Nelleke, rood doet het altijd geweldig vind ik, meestal heeft het een warme uitstraling zo ook bij jouw kaartjes! Prachtige ijskristal en de snoesjes zijn mooi uitgeknipt!
Groetjes Ellen

Jantine zei

Prachtige kaarten, Nelleke. Leuke houten kerstboom met een mooi ornament er op. En je kaart met de snoesjes is ook erg leuk. Grappig dat je allerlei papier hergebruikte hiervoor.
Ik grijp ook al lang mis met basiskaarten bij Action, maar het is inderdaad een goede reden om gekleurde basissen op te gebruiken.
Bedankt voor je deelname aan onze uitdaging!
Groetjes
Jantine DT 52WTC

Nancy zei

Hey Nelleke,
Helemaal mooi, deze kaart met de houten kerstboom. Dat je hem een beetje lichter maakt, is een leuk idee! De kaart hieronder met de sneaker is ook super geslaagd...
Een tempo van 2 verschillende kerstkaarten per week is leuk, maar als voltijds werkende met veel andere projecten in mijn ateljee helaas niet haalbaar... Goed dat je het wel kan!
Liefs,
Nancy

alma.heijenk@gmail.com zei

prachtige kaarten Nelleke, de kaart met kerstboom vind ik heel mooi en snoesjes blijven het ook goed doen.
hier dooit het nu dus hopelijk gaat de sneeuw weg...
groetjes Alma

GerJanne zei

Allebei je kaarten zijn heel leuk! Die met de snoesjesis heel gaaf! Mooi dat rood, springt er echt uit!
Wij gaan zo lopend nog even het dorp in, maar het is overal al flink aan het dooien... vanavond met de auto naar Apeldoorn zal wel mee vallen.

Sigrid1972 zei

Die zijn erg leuk en het rode papier springt er goed uit. Mooi hoor!!! Hier is het wat aan de dooi gelukkig.
Winterse groetjes, Sigrid

Kaartenkraam zei

Beide kaarten zijn heel mooi geworden!
Hier dooit het vandaag behoorlijk.

groetjes van Ank

Trijntje zei

Twee mooie kerstkaarten . Snoesje blijf ik altijd mooie vinden . Hdb je leuk gecombineerd met het rode papier. Hier vandaag aardig dooi. Gelukkig wel, we moest en met onze oom van 94 een appartement bekijken … moesten wel met de auto. Meteen boodschapoen gehaald… het was erg druk in de supermarkt…volgens de berichten staat ons nog wat te wachten… we wachten af. Groeten Trijntje

Martha zei

mooie kerstkaartjes Nelleke
we blijven fijn doorknutselen
vandaag was het hier mooi weer, gisteren was het bar
maar hoe het de komende tijd gaat worden dat is nog wel even afwachten ...
liefs Martha

AndrejaL zei

Želim ti srečno, zdravo, veselo in ustvarjalno leto 2026!
Čudovita praznična voščilnica :-)) Všeč mi je, kako si se lotila moje skice ❤️
Hvala, ker ustvarjaš z nami pri 52CCT!

Femminde zei

Lekker bezig!! Ben vooral fan van de bovenste!!
En ja, het is wat met die basiskaartjes. Heb nu een voorraadje maar dat raakt ook een keer op.
Gebruik ook veel 15x30 blokjes om basiskaarten van te maken (en dan meestal labelkaarten/ dubbel)
Hopelijk ben je weer veilig thuis.
Fijne week!!
Groeten van Femminde

Henriët zei

Mooie kaarten heb je weer gemaakt. De eerste met de houten boom is erg leuk. Mooi ook met die sneeuwster op de boom. Dat maakt het helemaal af. De andere is ook leuk met de gezellige snoesjes er op.
De sneeuw is mooi om te zien en ik geniet er ook van maar zoals gisteren was een ritje heen en weer naar Assen echt niet fijn. We gaan zien wat ons voor vannacht en morgen te wachten staat hier in het noorden.
Groetjes van Henriët

De Breimeisjes zei

Wat een leuke kaarten!
Ja, de sneeuw. Mooi, maar ook best uitdagend!