maandag 31 maart 2025

Uitdaging met Aartje 9, kaart voor Irene

Afgelopen woensdag was Irene jarig. Deze kaart maakte ik voor haar. Op haar blog heb je al gelezen wat we gedaan hadden door als Creatief  Café  alle kaarten in het hetzelfde model te maken en in 1x in de bus te op haar verjaardag te doen.
Wat hebben wij een voorpret gehad.
Op ons 1 na laatste café kwam Irene met de kerstkaart aanzetten die ik van Annigide gekregen had. Ze vond dit zo’n leuk model en we bekeken de kaart aan alle kanten. We zagen dat ze hem zelf gesneden had en er ontstond een plan. Irene was net iets eerder dan de rest  naar huis gegaan, en wij bedachten dat we allemaal dit model als verjaardagskaart voor Irene gingen maken. Ik maakte het patroon met de maten en lichte iedereen in. Dat was even een heel geapp heen en weer, want dat kon niet in onze groepsapp. 
Zo’n dag of 10 voor haar verjaardag bedacht ik om alle kaarten te verzamelen en in 1x alle kaarten bij Irene in de bus te doen. 
En dan op haar verjaardag, zodat het ook echte verjaardagspost is omdat ze de post ook gelijk opent.
Dat lukte allemaal, post nl werkte goed mee en al snel had ik alle kaarten in huis. 
Saskia bood aan om de kaarten bij Irene in de bus te doen, omdat zij in Apeldoornn werkt.
En zo geschiede het dat Saskia woensdagmorgen om 8 uur de envelop bij Irene in de bus kon doen.
Mijn opdracht voor Aartje was dat ze deze kaart moest maken met spulletjes uit het pakket.

Het maken van de kaart viel mij heel erg mee. Ik tekende het patroon op wit papier en rilde en sneed zoals het op het patroon stond. Ik maakte een kopie van het patroon en sneed daar de stukken op maat van designpapier, zo had ik gelijk een soort patroon voor het designpapier uit het pakket van Aartje
Het designpapier kwam op de kaart, helaas zag ik later dat het rechts onder iets scheef is geplakt. 
Op de kaart kwam een plaatje van MD . Links plakte ik in grote cijfers de leeftijd van Irene, verder nog een paar bloemetjes en tekst.                                                                                                                       Challenges:                                                                                                                                              https://cutitupchallenges.blogspot.com/: spring.                                                                                           https://www.simonsaysstampblog.com/wednesdaychallenge/: alles mag                                                                               
Omdat ik nog een felicitatie kaart nodig had voor mijn schoonzus, maakte ik gelijk nog een kaart. Het designpapier gebruikte ik net andersom. Ook hier een plaatje van MD en in grote letters haar leeftijd. Nog een paar bloemetjes en tekst en deze kaart is onderweg naar mijn schoonzus.
Ik vond het een leuk model om mee te werken.
Kijken jullie bij Aartje wat zij gemaakt heeft? En natuurlijk Alma, Angela, en GerJanne.
Groetjes, Nelleke 

 

zondag 30 maart 2025

Bloemen voor Diny en Peter

Wat geniet ik nog na van gisteren. We hebben zo’n leuke dag gehad. Op de beurs was veel te zien overweldigend soms zo veel materialen te koop. Enkele workshops gevolgd, lekker gesnuffeld en het was gezellig druk. Wat kwamen we veel bekende blogsters tegen: Martha, Mariëtte, Alma, Henriët, Moniniue, Ina, Janneke, Angelique, Hannie, Nancy, Miranda. 
Dat maakte dat we tussen de middag zo met z’n tienen op bankjes zaten te lunchen. 
Mijn groene blouse heeft zijn werk gedaan, we zijn ook nog gespot in een filmpje tijdens een workshop.
Veel leuke dingen gekocht, hele praktische ook zoals sponsjes voor de inkten en lijmflesjes. 
Vorig jaar kocht ik een misssies set, bleek later dat je daar de basis set bij nodig had en wat een geluk: die vond ik ook. En ja die 2 blokjes papier kon ik niet laten liggen…… Chalk papier intrigeerde mij om er achter te komen wat je ermee kan doen. De kersen had ik nog niet, en de schoentjes zijn voor mijn verzameling. Haha. 
Daarna zijn we naar onze mannen gegaan. Peter zou een lamp ophalen en dat hebben ze samen gedaan. In plaats van naar Ermelo zijn ze die thuis direct op gaan hangen en gingen in Twello een biertje pakken. Toen GerJanne hoorde dat ze in Twello zaten zei ze: ze hebben vast die lamp opgehangen, ik denk dat Wim zegt, kom die hangen we maar direct op. Ik zat in het complot, en lachte me kapot: ze heeft alles ook direct in de gaten. IK kon alleen maar zeggen dat dat wel typisch iets voor Wim kon zijn. 😜
en er verder niets meer van gezegd.
Wat gedronken in Twello, en daarna  nog bij hen thuis heerlijk chinees gegeten. Tegelijkertijd Jinthe kunnen bewonderen, want die sliep bij opa en oma. Sliep…. Wakker was ze. Wat een mooi en helder meisje zeg. 
Doodmoe kwamen we thuis, ik heb mijn spullen uitgestald en nog even gezeten en heerlijk mijn bed in gerold en geslapen als een os.
Hier mijn “ buit” van gisteren. Het prachtige boekje (onder midden) kreeg ik van Alma om er allemaal leuke dingen in te plakken. Dank je wel Alma, ik ben hier heel verguld mee.

Nu nog mijn kaart. Een dag of 10 geleden waren Diny en Peter 50 jaar getrouwd. Voor hen was deze kaart.
uit het mooie voorjaarsblok van MD gebruikte ik weer het designpapier. Het roze is favoriet bij mij.
Daarop kwam weer de stans van Irene en gebruikte ik de lelietjes der dalen bloem van MD. Op de naden maakte ik een heel dun streepje voor wat meer effect. Een mooie tekst en 50 op de kaart. 
Gelukkig was die mooi op tijd gekomen. Post nl is weer wat sneller geworden.
Challenges:
Tot morgen, dan laten Aartje en ik onze maandelijkse uitdaging zien.
Groet, Nelleke 


 

zaterdag 29 maart 2025

Full deck challenge 12

Deze week weer een fulldeck kaartje nummer 12. Een weekje later door omstandigheden, waarbij we wel een wildkaart konden maken, ik laat ze nu beiden zien.
Het thema is gaten en verf druppels. Eerst maakte ik 3 gaten in de kaart. Daarna speelde ik met de verf zwart en oker parelmoer. Het druppen lukte niet erg dus maar lekker verf links en rechts heel dik op het kaartje aangebracht. Mijn gekleurde bijtjes erbij gepakt en daaronder glans borduurgaren. Op het oker nog wat gouden wax aangebracht. Het ene bijtje heeft een bloemetje bij zich wat ik meeneem van week 11. Het andere bijtje strooit hartjes in het rond, het vaste item. Op het memodex  kaartje kwam mooi honingraat motief papier 
Dit is het wildkaartje, daarvoor gebruikte ik de joker.
Op de groep van facebook bedacht iemand een challenge die je zelf in kon vullen: kies uit FDC 1 of 2, en kies dan een kaartnummer.
Ik koos FDC 1 e n kaart 32. De opdracht is geworden gebruik structuur pasta en de kleuren roze en blauw. 
Ik begon met mijn favoriete stencil. Met die leuke streepjes. Ik dacht dan gebruik ik ook wax wat ik leuk vind. Maar ik maakte alles niet zwart maar ging over de witte gesso en pasta heen. En dan krijg je toch wel een licht geheel. En als dan het ene  potje wax ook nog uitgedroogd is…..maar goed het is gelukt om wax aan te brengen. Daarop kwam een hart en bloem in de kleuren roze en blauw. Daarbij meerdere tinten gebruikt om het sprekender te maken. Op het memodex kaartje kwam papier van Pronty, welke ik vorig kreeg op de beurs. Tot slot nog een klein vlindertje. 
Het is niet helemaal geworden zoals ik bedacht had, ook niet de mooiste, maar het is zoals het is.
Een fijne dag vandaag en wie weet kom ik jullie nog tegen op de beurs.
Groetjes, Nelleke 

 

vrijdag 28 maart 2025

Retro

De retro challenge van Knutsels & Kadootjes stond nog op mijn lijstje. Alleen wist ik niet zo goed wat. Ik dacht aan een stempel die ik had en daar bleef het bij. Tot ik de Volkswagen bus tegen kwam. Nu nog een achtergrond, ik keek op internet en zag deze achtergrond als behang. 9 rondjes gestanst en doormidden gesneden, een deel van het behang als patroon gebruikt en het puzzelen en plakken kon beginnen. Een leuk werkje. Al is iets met blokjes en figuren ook echt wel wat voor mij. 
Tijdens het creatief café begonnen om de bus uit te stansen en daarna de kaart afgemaakt. 
In de jaren 70 had ik vooral oranje-groen en bruin op mijn kamer. Later kwam paars ook in de mode. Wim had zelfs een lange paarse jas. 
Love en peace de kreten uit de jaren 60-70 en het getal 71 in bruin op de kaart geplakt. Ik denk dat de kaart voor mijn man gaat worden die begin april 71 wordt.

Hier nog even de foto van het behang waardoor ik geïnspireerd werd.

Morgen ga ik met GerJanne naar de beurs in Nijkerk. We hebben er heel veel zin in en horen al van verschillende blogmaatjes dat ze ook komen. Ik ben van plan om morgen mij heldergroene blouse aan te doen, die is lekker opvallend. Om ongeveer 12.30u zitten we te lunchen in het eetgedeelte.                                       Brood gaat mee in de tas, want lang in de rij staan voor een hapje is jammer van de tijd. Dus wie weet ontmoeten wij elkaar dan.

Voor nu gauw aan de slag in huis en vanmiddag nog naar buiten!                                                                     Groetjes, Nelleke 




 

donderdag 27 maart 2025

Restante van kerstballen


Twee restjes kaarten vandaag. Een poosje geleden maakte ik een blokje op van CE. Deze twee kaarten zijn  gemaakt van alle kleine restjes. Daar gebruikte ik de  blokjes stans voor van MD. 
Daarna was het puzzelen en maakte ik hiervan nog 2 kaartjes.
De blokjes kwamen op een wit oplegvel. Daarna kwam het op paars papier en op een witte basiskaart.
De ster van MD weer eens gebruikt, de open ster kwam op paars papier evenals de tekst van Crealies.
Challenge:
 
Deze kaart is alleen van kerstballen papier en paars papier gemaakt. De blokjes kwamen op wit papier en daarna op een paarse basiskaart. Daarop kwam de kerstbal en kerstbal van MD samen gehouden met een roze strikje. Joy in het wit en wat sterretjes. Het paars is een andere kleur dan op de basis, ik vind verschillende tinten juist wel heel erg mooi. 
Het kletselcafe was weer heel gezellig. Heel bijzonder elke keer weer hoe een hobby met elkaar verbind.
Ik kijk er met een goed gevoel op terug.
Fijne dag en tot morgen dan heb ik weer wat om te laten zien.
Nelleke 

woensdag 26 maart 2025

Aubergine en goud

Aubergine en goud is een hele mooie combinatie. Alleen….. ik had niet iets in huis waarvan ik vond dat het op aubergine leek. Voor mij is aubergine, en dan zie ik een aubergine voor mij, diep paars tegen zwart aan. 
Nou was ik bij de Action vorige week en ik keek even bij de blokken papier. Alleen kijken wat er zoal was. Was echt de bedoeling want zaterdag ga ik naar de beurs. 
Even later: mooie blokken maar niet dubbelzijdig, die vind ik het leukst. Stel dat ze die nou ook hebben….
Ligt er naast die grote blokken wat kleinere blokken en dubbelzijdig. 
Oei nou wordt het wel moeilijk hoor, hoe zien de blokken eruit?
Ik kijken en toen zag ik dit blok en wat zat er in? De kleuren die ik nodig had voor het KKT.
Jullie begrijpen vast wel dat het blok in mijn mand verdween. 
En echt voor die 1,49 heb ik al veel plezier gehad. Eerst al de blijdschap om de aankoop, en later ook de drie kaarten die ik gemaakt heb.
Nou vond ik het nog lastig welk vel ik nou moest gebruiken, wat komt het dichtste bij aubergine, dus 2 soorten design papier gebruikt.
Dit papier komt er vrij dicht bij en er zit wat goud achtige strepen door het papier. 
Daarop kwam de skyline van goudkleurig behang erop. Daaronder celebrate in het goud. Mocht ik weten waar deze naar toe gaat kan de leeftijd erop. Ook gebruikte ik gouden sequens.
De foto is iets flets geworden tov de 2e kaart
Challenges:
Voor de onderste kaart had ik deze zonnehoed uitgestanst, dat vond ik toch niet zo leuk en mooier op het andere papier passen. Daarom een extra kaartje gemaakt en hier een sterkte kaartje van gemaakt, want die waren op. Sterkte van goudkleurig behang gemaakt en wat gouden sequens.
Het donkerste van dit papier vind ik echt aubergine, maar hier zitten ook lichtere kleuren bij. Ook zitten er  goudkleurige strepen op, dus hiervan toch een kaart gemaakt.
Een eenvoudige gouden tulp, sequens en gestempelde tekst om de kaart af te maken.
Ik ben heel benieuwd wat jullie ervan gemaakt hebben en wat jullie onder aubergine verstaan.
Vanmiddag weer een creatief café bij mij thuis. Ik heb er weer heel veel zin in.
Tot donderdag. Groetjes, Nelleke 

 

dinsdag 25 maart 2025

Sraplings

Sraplings, dank zij bloggen weet ik wat dat is, dat had ik anders niet kunnen bedenken. 
Ook deze scraplings staan al heel wat jaartjes in concepten, minstens 3 jaar, maar kan ook zo maar langer zijn.
Bij een bestelling kreeg ik 5 reepjes vintage designpapier. Groot genoeg om op een stapeling te plakken, want ze zijn te mooi om ze niet te gebruiken. Het spreekt allemaal wel vanzelf.
Een kantje, een bloemetje en tekst.
Van deze maakte ik een Sterkte kaartje. Links een mooie sierrand. 
Ook hier weer een kantje en verder alleen maar een tekst.
Bij deze gebruikte ik een roosjes rand, die ik al heel lang heb. Verder alleen maar een tekst
Deze vind ik eigenlijk het mooiste, een heel mooi stukje designpapier, waar alleen maar een tekst op moet.
Tot morgen, dan ben ik er weer met een kaart voor het KKT. Een voor mij wel pittige omdat ik geen aubergine kleur had, maar overal komt wel een oplossing voor.
Groet, Nelleke 

 

maandag 24 maart 2025

Voorjaar

Vandaag weer een voorjaarskaart. Deze staat nog niet zo lang in concepten, maar maakte ik een paar weken geleden. Een poosje daarvoor had ik de crocussen al gemaakt, en vind ze heel goed voor op een Slimline kaart. In een boekje van de Action vond ik deze frisse kleurtjes, de basis was zo klaar, toen de bloemen schikken en nog een rand gras eronder. Tekst en glitters. Naderhand nog hele dunne lijntjes op de bloemen gezet om de lijnen in de bloemen te benadrukken.
Deze kaart is tegelijkertijd ook een voorbeeld kaart voor de uitdaging van de Egel, waar een Slimline kaart en voorjaar gevraagd wordt. Jullie kunnen nog meedoen tm 4 april 20.00u
Challenges:
Groetjes en tot ziens maar weer.
Nelleke 

zondag 23 maart 2025

Hobbyhandig

Daar ben ik weer boven water, de laatste dagen was ik weinig in blogland. We waren 3 avonden weg en alhoewel wij niet eens zo laat terug waren, had ik geen puf meer om te bloggen of een bericht te schrijven, en was het hooguit even kijken wat er geplaatst was.
Dit zijn weer kaarten uit de oude doos. Een paar jaar geleden mochten we als DT-team van de Egel, kaarten maken voor Hobbyhandig. We kregen een stempelsetje thuisgestuurd met een tulpen stansje en een mini embossingfolder.
Uiteindelijk heb ik hier best wel een aantal kaarten mee gemaakt, waarvan er 1 of 2 in het blad terecht kwamen. Wel wat onopvallend op een klein hoekje van een pagina. ☺️😏
Ik zag dat ik ze nog nooit had laten zien en dat doe ik dan nu. 
De stempeltjes gebruikt en gekleurd met Derwents soft colors. De bloemen gerangschikt in het gaas en links de tuin benodigdheden.
Challenges:
https://kleurenmetpotloden.blogspot.com/: alles mag, kleuren met potloden.
Op een klein vierkant kaartje kwam het kader met daarop een mand met tulpen.
Omdat we zoveel mogelijk materialen moesten gebruiken, die bij Find’it te koop was, was het zoeken naar stukjes designpapier van bepaalde merken. 
Dit is een uitvouw kaart geworden, met tulpjes en stempeltjes . Rechts de embossing mal die er ook bij zat.


Ik maakte toen ook nog 2 Nederland kaarten , waarvan de achtergrond met inkt bewerkt is. Het kwam heel mooi uit dat de Noordzee blauw is.  Daarop Nederland en de provincie waar ik nu woon is licht gekleurd. Ook daarop kwamen een paar tulpen en een Hollandse tekst.
Vanmiddag komt de familie in Apeldoorn om met Thomas zijn verjaardag te vieren en dan zitten de feestelijkheden er voor hem dit jaar weer op. Hij is flink verwend, en er is regelmatig voor hem gezongen.
Hij genoot van dit alles en helemaal blij met zijn PSV dekbed. 
Wij gaan morgen weer  over op de orde van de dag, op naar de volgende verjaardagen komende maand.
Groet, Nelleke 

 

donderdag 20 maart 2025

Zeg het met bloemen

Vandaag een nieuwe sketchuitdaging bij de Egel. Ik heb mij heerlijk uitgeleefd met de bloemen van MD en van Spelbinders. Op een lichtgroene basiskaart kwam een tint donkerder groen. Daarop designpapier van MD waarbij ik de hoeken afronde. Daarop een witte cirkel en een lichtroze cirkel. Daar omheen heb ik de bloemen gerangschikt. Een tekst binnenin en nog wat pareltjes. 3 op de kaart en 3 op de vlinders.
Nog wat vlinders om het af te maken. Ik wilde eerst de bijtjes doen, maar dat werd teveel/ te groot.
Doen jullie weer mee met de deze leuke uitdaging?
Challenges:
https://4-seasonchallenge.blogspot.com/: 3-6-9, 9 bloemen, 6 pareltjes en 3 vlinders
https://kaartjes-inspiratie-challenges-blog.blogspot.com/Lente
https://theflowerchallenge.blogspot.com/: gebruik cirkels, wit en roze

Hier zie je de sketch, niet moeilijk met een groot effect.
Voor de winnaar is deze mooie prijs, daar kunnen jullie vast wel mee uit de voeten.
Kijken jullie bij de Egel wat mijn DT maatjes gemaakt hebben?
Gisteren heeft iedereen gesmuld van de chinees. Thomas blij met zijn cadeau’s
Vanavond gaan we  met hem naar de disco, daar zal vast wel aandacht aan geschonken worden, hij neemt in iedere geval een traktatie mee.
Groetjes, Nelleke 




 

woensdag 19 maart 2025

Kerstkaarten donderdag op kerstkaarten woensdag.

 

Een dag vroeger dan anders kom ik met mijn wekelijkse kerstkaart. Morgen begin er bij de Egel een nieuwe uitdaging en laat ik dan mijn kaartje zien. Bij 52 weeks to Christmas loopt een leuke uitdaging: gebruik inpakpapier op de kaart. Ik vond nog een stukje van dit dubbelzijdig inpakpapier, welke ik jaren geleden kocht op een beurs waar ik met dochters en schoondochter was. Of het echt kerstinpakpapier weet ik niet, het heeft wel iets chiques omdat de ene kant zilverkleurig is en de andere kant goud kleurig. En ik gebruikte dat voor speciale gelegenheden.  Voor deze kaart gebruikte ik de zilverkleurige  kant. 
Ik gebruikte een sketch, vond mooi bijpassend kerst-papier en de pakezel die al klaar lag, kreeg een plekje op de kaart want hij brengt kerstcadeautjes rond.  
Challenges:
https://merrylittlechristmaschallenge.blogspot.com/: alles mag
En ja, dan begint het kriebelen om de andere kant ook te gebruike , dus dat heb ik dan ook gedaan. De open haard lag ook al klaar om gebruikt te worden. Omdat ik het gouden papier veel drukker vond heb ik voor het bovenste deel velum gebruikt. Onder de haard plakken was geen probleem, maar hoe maak ik het bovenste deel vast? Ik deed het op de plekken waar de gouden dotjes kwamen, en dat had ik beter niet kunnen doen. Misschien toch met dubbelzijdig tape moeten plakken? Hoe doen jullie dat, ik vind de bovenrand ook wat minder geworden.
Er bleef nog 1 klein stukje over en dat wat net groot genoeg om een paar sokken voor Thomas in te pakken, een speciale gelegenheid dus
Challenge: 

Dan had ik nog een topplaatsje bij https://52cct.blogspot.com/2025/03/winners-march-schech-challenge.html

Ik wens jullie een fijne dag. Wij gaan om vanmiddag naar Thomas en gaan we met zijn huisgenoten samen eten in de woning voor zijn verjaardag donderdag.
Het samen buiten zijn met Hugo was gezellig, hij heeft heel wat rondjes op de traptractor gereden.
Groetjes, Nelleke 


dinsdag 18 maart 2025

Doosjes maken met Tara

Dit is het doosje welke Tara voor haar moeder maakte, hij was al ingepakt toen ik de foto maakte. 
De onderste doosje is van craft die beklede ze met blauw designpapier ( bloem van mijn doosje) 
Ze vond het leuk om een witte deksel te maken, dat was de slagroom. De bloem heeft ze helemaal zelf bedacht en gemaakt. Over 38 maakten we grapjes door het om te draaien. Ze had deze letters met tape gestanst. Toen ze de 3 wilde plakken, viel die uit haar handen, en weg was de 3. We konden hem echt nergens meer vinden. Dagen later vond ik hem weer, op de prullenbak geplakt…..
Dit doosje is van DDBD of MD dat weet ik niet meer.
Ik had een iets ander model die van Craft Emotions. Daar zat een los dekseltje extra op met een geschulpte rand. Maar ik had geen idee hoe ik die moest gebruiken, want aan het doosje zat ook een deksel. Ik heb de bovenkant maar vastgeplakt, en de achterkant niet vastgeplakt, maar met een knoop en een touwtje kun je daar het doosje openen. Ik beklede het doosje met papier uit hetzelfde blok, we hebben beiden verschillende designpapier gebruikt. Een bloem in verschillende kleuren blauw. 
Blogger deed denk ik heel vreemd. Zaterdag had ik mijn bericht gemaakt en op zondag 7 uur gezet. Toch stond het kaartje zaterdag al op het blog, terwijl onderaan mijn bericht 7.00u stond.
Ik ben benieuwd wat er nu gebeurd.
Vanmorgen nog even freubelen, vanmiddag komt kleinzoon Hugo  en gaan we lekker naar buiten kleine klusjes doen. Wat een mooi weer komt eraan.
Groetjes, Nelleke 

 

zaterdag 15 maart 2025

Een funkopop voor Jelle

Gisteren hadden we de verjaardag van kleinzoon Jelle. Donderdag wordt hij 11, maar ze vierden het vandaag. Hij is verwend met cadeaus en geld, en wist gelijk wat hij wilde kopen: Lego. Want dat is toch zijn grote passie. Heel blij was hij ook met zijn telefoon. Zijn vader vertelde dat hij de laatste was in zijn klas, alle kinderen hebben er al eentje en dat in groep 7. Wat is er veel veranderd de laatste jaren. Gelijk vroeg hij mijn telefoonnummer en kan hij met ons appen. 
Ik heb heel wat gefreubeld voor hem: allereerst een vlaggetje voor aan de vlaggenlijn. Elk jaar maak ik een  vlaggetje met 2 foto’s van het afgelopen jaar. Die komen aan beide zijden.  En daar komt dan bij wat er zoal speelt. Maar om de foto’s laat ik deze niet zien.
Wel laat ik zijn verjaardags kaart zien. Het is een blokkaart geworden. Deze beklede ik met jongens papier. 
Jelle spaart ook funkopoppen en omdat hij graag Donald Duck leest werd het deze funkopop die ik op internet vond. Het bleek dat hij deze ook al had, dat komt dan helemaal mooi uit. 
Het spreekt verder wel voor zich zelf. Ik gebruikte een sketch die al afgelopen is. 
Challenges:
https://unicornchallenge.blogspot.com/Man of boy


Ook maakte ik een doosje voor hem waar ik zijn verjaardagscentje in kon doen. Tara en ik hadden doosjes gemaakt van een taartpunt. Die laten we nog een keer zien. Bij nader inzien wilde ze liever een witte deksel op het taartpuntje, dan leek het meer op slagroom. Dus deze basis was al klaar en toen heb ik de onderkant ook maar even getekend. Alles bekleed met mooi papier van Joy.
Zijn naam erop gemaakt en bewerkt met stickie glos.
Datum erop en aan de andere kant….
Kwamen de letters schatkist. Jelle was er bij mee. 
Een fijne dag vandaag. Groetjes, Nelleke 


 

vrijdag 14 maart 2025

FDC 11: Happy

Vandaag mijn bijdrage voor fulldeck challenge 11. De gevraagde items zijn: zwart, wit , andere kleur en structuurpasta.
Ik bewerkte voor de 2e keer het kaartje met een dus laagje gesso. Daarop kwam een stempel van SL. Die heeft een achtergrond, tekst en hart. Links boven en rechts onder kwamen 2 hartjes met structuur pasta. Als je goed kijkt zie je het. Ik wilde kijken of er een rood achtergrondje te vinden was om het hart te stempelen, maar vond deze knal oranje achtergronden gemaakt met ecoline, deze heeft Lieke nog gemaakt. Die heb ik dus gebruikt voor op het rolodex  kaartje en het hart. Het gestempelde hart knipte ik uit en kwam op het kaartje. Op de oranje achtergrond kwamen nog wat zwarte spetters. Ik borduurde verder op het woord Happy. Diegene die mij kennen weten dat ik van kleur hou en vooral ook  van contrast, dat is hier zeker te zien. Nou van liefde wordt je blij toch?  Evenals dat ik blij wordt van bloemen. Daarom kwam er een bloemetje bij. Ik hou van muziek, kan van bepaalde nummers heel blij worden. Al speel ik geen muziekinstrument en vind ik dat ik ook niet kan zingen, dat doe ik wel graag. Ik heb altijd wel een liedje in mijn hoofd. Daarom neem ik de muzieknoten mee van vorige week. Ik denk dat ik er nog wat glittertjes op doe, daar hou ik van, maar met mate hoor. Het strikje vond ik er wel mooi bij passen. En wat ik meeneem naar volgende week? Dat ga ik nog wel zien.
Groetjes, Nelleke 

donderdag 13 maart 2025

2 Kerst blokkaarten

2 kerstblokkaarten vandaag. Tijdens het creatief café liet GerJanne zien hoe ze kerstblokkaarten maakte. Eigenlijk helemaal niet moeilijk en een reden voor mij om deze ook eens te maken. En dat was ook niet moeilijk. Het designpapier is van een blokje van de Action. Daar zaten ook allemaal die cuts bij. Deze heb ik gebruikt en pasten goed bij het kerkje die ik tijdens het creatief café gemaakt had. 
Hier de kaart van de andere kant.
Toen ik de kerk gemaakt had , had ik de smaak te pakken en maakte er meerdere zoals deze lieve beer met haar jongen. Het designpapier is van Bella Lulu Noor & Zo. Ook het kerstboompje zat erbij.
Naast wat sneeuwvlokken een tekst gestempeld
De kaart vrij rustig gehouden, het papier is al druk genoeg van zich zelf. In het blokje heb ik ook een reepje papier geplakt. De plakkaat en kleurverschil van het kraft stoorde mij, en dit zo opgelost.
Het was weer erg leuk om deze kaartjes te maken, ook dat ze zo heel mooi blijven staan.
Challenges:
Voor iedereen een mooie donderdag gewenst.
Groet, Nelleke 
 

woensdag 12 maart 2025

Hergebruik

Vandaag laat ik weer een oude post zien. Deze stamt uit de eerste tijd van de corona. Van mijn ouders lagen nog een heleboel van die dankjewel kaarten die goede doelen altijd verstuurden. Daar heb ik toen een heleboel kaarten van gemaakt en naar al mijn ooms en tantes, en een paar andere ouderen gestuurd. 
Ik had ze nog nooit laten zien, terwijl het toch wel leuke kaarten waren geworden. Binnenin schreef ik een mooie tekst. 
Het spreekt eigenlijk wel voor zich.
Het gekke is, dat nu 5 jaar later minstens de helft van al die mensen die ik toen een kaart stuurde, al niet meer leeft. En realiseer ik mij, dat we ook zomaar 5 jaar verder zijn.
Hier de hele serie, zelf vind ik die met de ijsvogel het leukst. 
Een fijne dag vandaag en tot donderdag voor de wekelijkse kaart.
Dag! Nelleke 

 

dinsdag 11 maart 2025

Een taart voor Marjolein

Gisteren was onze oudste dochter jarig en is 38 jaar geworden. 38 jaar, we vroegen ons af wat wij deden toen wij 38, waren, nu is zij het al. Tara die zaterdag een doosjes voor haar moeder knutselde zette er ook de leeftijd op. Op een gegeven moment had ze er 83 staan…. Ja als je het omdraait krijg je dat, en daar maakten we grapjes over. Tara nam de kaart mee met het cadeautje. Toen ik vroeg of ze eerder was opgestaan, bleek dat ze het zondagavond al had gegeven, het was zo spannend….
Gisteravond even een taartje gegeten en bloemen en aardbeien plantjes gebracht. Ze viert het niet uitgebreid, as zaterdag wordt de verjaardag van hun zoon gevierd
Deze kaart heb ik gemaakt naar een sketch. Marjolein bakt graag en is gek op chocolade taart. Deze is van de Action en mocht voor deze gelegenheid uit de verpakking. Versierd met slagroom en bloemetjes en aardbeien. Haar leeftijd boven op de taart als kaarsje gemaakt.
Challenges:
Een mooie dag vandaag.
Groet, Nelleke 

maandag 10 maart 2025

Gastdesigner bij to sisters on the blog

Een paar weken geleden las ik bij 2 sisters on the blog dat ik gewonnen had, en ik voor de huidige uitdaging gastdesigner mocht zijn.
Dat wil ik graag doen en het thema is : voorjaar/Pasen. Niet moeilijk. Ik was die week juist bezig met dit soort kaartjes en heel geschikt voor het thema.
Een foto was snel gestuurd en ik bewaarde de kaart graag als reminderkaart.
Ik gebruikte voor deze kaart weer de stans die ik van Irene kreeg, maar nu maakte ik de kaart over dwars. Achter kwam een standaard zodat deze kon staan. Ik gebruikte het mooie voorjaarspapier van MD en die leuke kleine plaatjes die ze nu ook hebben. Daarom heen kwam een rand met bolletjes. Dit schattige konijntje stond al heel lang op mijn lijstje, want die vind ik echt de leukste en kocht ik 2e hands. Hoe lief dat hij met een paar tulpjes in zijn handen staat.
Deze kaart is vorige week naar een blogvriendin gegaan die vandaag jarig is.  Daphne van harte gefeliciteerd met je verjaardag en een hele fijne dag gewenst. 
Dit keer lukte het mij om de kaart niet van te voren te laten zien, maar dat lukt niet altijd.
Ik vind het knap dat anderen dit kunnen. Voor een deel kan ik in het voren werken, bv voor uitdagingen van de Egel of zoals nu, maar de kaarten worden altijd met veel liefde gemaakt denk ik dan maar.
Challenges:

Voor iedereen een hele fijne dag!
Groet, Nelleke 

zondag 9 maart 2025

Auto kaart

GerJanne liet van de week dit model blokkaart zien op haar blog. Ze had hem gedraaid en dat vond ik zo leuk dat ik daar van de week gelijk mee aan de slag ging.  Ik had namelijk een kaart nodig voor een jongen die 12 jaar is geworden. Hij heeft hetzelfde syndroom als Thomas en gaat al 2 jaar niet meer naar school gaat door allerlei problemen. Zijn moeder vroeg om kaarten te sturen voor zijn verjaardag en dat doe ik dan graag.
De basis is 15 x 15. Ik rilde op 1,5 inch, 3x, en het stuk wat overbleef was groter dan 1 cm, en dat knipte ik weg. Het blauwe is een velletje papier met die rondingen, die maakte ik iets smaller en wel zo dat deze op de kaart paste. De rest zijn restjes van een jongens blokje, polka doodles meende ik. Van de foodtruck  stans maakte ik een vrachtwagen, wat ballonnen, de zon en een vlinder. 
Het was leuk om deze kaart te maken.
Ik poste hem woensdag, donderdagmorgen om 10.45 kreeg ik al een bedankje van zijn moeder. De post kan dus toch wel snel zijn.
Challenges:
https://kraftychickschallenge.blogspot.com/: birthday

Nog 2 foto’s vanuit een andere hoek gemaakt. Op het geblokte deel kwam een stempel van Gefeliciteerd.
Het was weer leuk om deze kaart te maken.
Gerjanne bedankt voor het idee, en ook een blogger waar ik zag dat de foodtruck een vrachtwagen is geworden. Ik weet niet meer wie dat was. 
Een fijne ☀️ dag!
Groet, Nelleke